Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna z językiem angielskim

Studia podyplomowe - Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna z językiem angielskim

EDUKACJA PRZEDSZKOLNA I WCZESNOSZKOLNA Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM

Czas trwania studiów: 3 semestry

Zajęcia odbywają się w systemie niestacjonarnym w formie sobotnio – niedzielnych zjazdów (co 2 , 3 tygodnie)

Studia adresowane są do osób posiadających przygotowanie pedagogiczne (uzyskane w ramach studiów na kierunkach pedagogicznych oraz nauczycielskich, bądź w formie kursu/studiów podyplomowych w zakresie przygotowania pedagogicznego), chcących zdobyć kwalifikacje do pracy w zawodzie nauczyciela przedszkola i/lub klas I-III szkoły podstawowej oraz nauczyciela języka angielskiego uczniów w młodszym wieku szkolnym.

Studia są ofertą dla kandydatów, znających język angielski na poziomie średnio zaawansowanym, którzy w okresie studiów będą mogli przystąpić do egzaminu z języka angielskiego dającego świadectwo uznawane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Większość zajęć w bloku językowym prowadzona jest w języku angielskim. Zdanie egzaminu  z języka angielskiego, wymaganego przez MEN, jest indywidualną sprawą studenta, nie ma wpływu na ukończenie studiów i nie jest organizowane przez Uczelnię. Absolwent prezentowanej specjalności posiadać będzie wiedzę ogólną, kierunkową i specjalistyczną oraz umiejętności praktyczne pozwalające  realizować procesu edukacji wczesnoszkolnej oraz nauczania języka angielskiego na tym poziomie.

Celem głównym Studiów jest umożliwienie słuchaczom zdobycia wiedzy, umiejętności i właściwości osobowych niezbędnych do wykonywania zawodu nauczyciela przedszkola i klas I-III szkoły podstawowej oraz nauczania języka angielskiego na tym poziomie.

• Pedagogiki ogólna
  • Pedagogika przedszkolna
  • Pedagogika wczesnoszkolna
  • Psychologia rozwojowa i wychowawcza
  • Socjologia edukacji i wychowania
  • Metodyka wychowania przedszkolnego
  • Język polski w przedszkolu i w klasach I- III
  • Metodyka nauczania matematyki w przedszkolu i w klasach I – III
  • Środowisko w edukacji elementarnej
  • Edukacja plastyczna w przedszkolu i szkole
  • Praca i technika w przedszkolu i szkole
  • Kultura fizyczna w edukacji elementarnej
  • Edukacja muzyczna w przedszkolu i szkole
  • Elementy logopedii
  • Emisja głosu
  • Diagnozowanie potrzeb dziecka
  • Podstawy prawa oświatowego
  • Lektorat z j. angielskiego
  • Metodyka j. angielskiego
  • Nowoczesne technologie w nauczaniu j. angielskiego
  • Praktyka

• Świadectwo potwierdzające uzyskanie uprawnień do podjęcia pracy w zawodzie nauczyciela przedszkola i klas I-III szkoły podstawowej.

Zapisz się online

ul. Kazimierza Odnowiciela 2