Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna z technologią informacyjną

Studia podyplomowe - Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna z technologią informacyjną

EDUKACJA PRZEDSZKOLNA I  WCZESNOSZKOLNA

Z TECHNOLOGIĄ INFORMACYJNĄ

Czas trwania studiów: 3 semestry (350 godzin + 150 godzin praktyki)

Studia adresowane są do osób posiadających przygotowanie pedagogiczne (uzyskane w ramach studiów na kierunkach pedagogicznych oraz nauczycielskich, bądź w formie kursu/studiów podyplomowych w zakresie przygotowania pedagogicznego), pragnących zdobyć kwalifikacje do pracy w zawodzie nauczyciela przedszkola i/lub klas I-III szkoły podstawowej oraz do prowadzenia zajęć dydaktycznych z przedmiotu „Zajęcia komputerowe w klasach 1-3” oraz „Technologia informacyjna na poziomie szkoły podstawowej”.

Studia kończą się egzaminem dyplomowym. Mają one charakter kwalifikacyjny - absolwent uzyskuje uprawnienia do podjęcia pracy w zawodzie nauczyciela przedszkola i klas I-III szkoły podstawowej. A zgodnie z artykułem 16.1. ustawy z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3, osoba posiadająca kwalifikacje do pracy w przedszkolu i klasach I-III szkoły podstawowej, może także być zatrudniona na stanowisku opiekuna w żłobku lub klubie dziecięcym.

Celem głównym Studiów jest umożliwienie słuchaczom zdobycia wiedzy, umiejętności i właściwości osobowych niezbędnych do wykonywania zawodu nauczyciela przedszkola i klas I-III szkoły podstawowej. Istotnym celem jest ponadto stworzenie słuchaczom warunków do zdobycia kompetencji w zakresie posługiwania się współczesną technologią informacyjną w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

1. Pedagogika ogólna
  20. Metodyka nauczania informatyki w szkole
  21. Metodyka komputerowego wspomagania wychowania i kształcenia
  22. Praktyka

• uzyskanie zaliczeń w postaci ocen ze wszystkich przedmiotów znajdujących się w planie wraz z praktykami

• Świadectwo potwierdzające uzyskanie uprawnień do podjęcia pracy w zawodzie nauczyciela przedszkola i klas I-III szkoły podstawowej.

Rekrutacja online

ul. Kazimierza Odnowiciela 2