Edukacja zdrowotna z elementami profilaktyki żywieniowej

Studia podyplomowe - Edukacja zdrowotna z elementami profilaktyki żywieniowej

EDUKACJA ZDROWOTNA Z ELEMENTAMI PROFILAKTYKI ŻYWIENIOWEJ

Czas trwania studiów: 2 semestry

- do nauczycieli: nauczania przedszkolnego, wczesnoszkolnego, przyrody, wychowania fizycznego, wychowawców i wszystkich zainteresowanych szeroko rozumianą wiedzą o edukacji zdrowotnej oraz zagadnieniami związanymi z prawidłowym odżywianiem.

Głównym celem studiów jest przekazanie uczestnikom wiedzy na tematy dotyczące promocji zdrowia i dietetyki, które znalazły się w nowej podstawie programowej Ministra Edukacji Narodowej (Dz.u. z 2014 r poz. 803).

Studia podyplomowe „Edukacja zdrowotna z elementami profilaktyki żywieniowej”   stanowią ofertę dla osób pracujących z dziećmi i młodzieżą, aby w przyszłości wybierali właściwy styl odżywiania się i aktywności fizycznej. W programie studiów „Edukacja zdrowotna z elementami profilaktyki żywieniowej” znajdą się m.in. zagadnienia związane z anatomią człowieka, fizjologią, oddziaływaniem wysiłku fizycznego na organizm ludzki, wpływem substancji psychoaktywnych na człowieka, edukacją żywieniową i dietetyką, w tym z dietoprofilaktyką we współczesnym świecie i dietami alternatywnymi.

• Wybrane zagadnienia z anatomii człowieka
  • Wybrane zagadnienia z fizjologii człowieka
  • Podstawy nauki o żywieniu
  • Promocja zdrowia elementami higieny