Specjalności - kosmetologia II stopnia

  


Nowoczesna kosmetologia w medycynie estetycznej

Rozwój medycyny estetycznej stwarza nowe możliwości, a jednocześnie wyzwania dla kosmetologii. Specjalność: Nowoczesna kosmetologia w medycynie estetycznej wychodzi naprzeciw tym potrzebom. Zapewniamy studentom zdobycie wiedzy oraz umiejętności praktycznych w zakresie profesjonalnego doboru i wykonywania zabiegów kosmetycznych z zastosowaniem nowoczesnego sprzętu oraz najnowszych metod modelowania sylwetki i regeneracji skóry. Uwzględniamy rozwijające się dynamicznie metody pielęgnacji skóry zmienionej chorobowo oraz zabiegi anty-aging.

Efekty kształcenia obejmują m.in. wiedzę i umiejętności niezbędne do wykonywania zabiegów z zakresu redukcji zmarszczek, blizn, rozstępów i cellulitu, biostymulacji i regeneracji skóry, w tym skóry problematycznej, wykorzystania kosmeceutyków, a także wykonywania makijażu medycznego i permanentnego. Studenci poznają zarówno niezbędne w późniejszej pracy podstawy teoretyczne, ale przede wszystkim nabędą umiejętności praktyczne z zakresu nowoczesnych zabiegów stosowanych w kosmetologii i medycynie estetycznej, m.in. takich jak terapia fotodynamiczna, lasery, IPL, kriolipoliza, ultradźwięki, karboksyterapia, mezoterapia bezigłowa, mezoterapia mikroigłowa (dermapen, roller), mezoterapia igłowa, tlenoterapia, peelingi, mikrodermabrazja diamentowa i oxybrazja, peeling kawitacyjny oraz radiofrekwencja.

Dzięki holistycznemu, a więc kompleksowemu  rozumieniu nowoczesnej kosmetologii nasz  program kształcenia obejmuje również zagadnienia dietetyki w kosmetologii oraz oczyszczania organizmu z toksyn, detoksykantów, nutrikosmetyków, a także masażu specjalistycznego .

 

 

KOSMETOLOGIA MEDYCZNA Z ELEMENTAMI PODOLOGII

Specjalność dedykowana dla osób pragnących zajmować się kosmetologią w aspekcie medycznym, przy współpracy z lekarzem medycyny, jak również kosmetologią estetyczną przygotowującą do samodzielnego wykonywania zabiegów kosmetologii estetycznej stosowanych w utrzymaniu estetycznego wyglądu twarzy i ciała. Absolwent zdobędzie wiedzę i umiejętności z zakresu nowoczesnych zabiegów kosmetycznych i terapeutycznych w pielęgnacji twarzy i ciała. Specjalność jest również dedykowana osobom, które w profesjonalny sposób chcą się zająć kosmetologią i pielęgnacją nóg, jak również zabiegami ukierunkowanymi na przeciwdziałanie powstawaniu zmian chorobowych w obrębie stóp, przeprowadzaniem kuracji w przypadku już istniejących dolegliwości.


 

ZARZĄDZANIE W USŁUGACH KOSMETYCZNYCH

Przygotowujemy przyszłych menedżerów firm kosmetycznych i salonów urody.
Oprócz wiedzy ogólnej z zakresu nauk o zdrowiu i nauk medycznych przekazujemy wiedzę z zakresu organizacji i zarządzania salonami kosmetycznymi, ośrodkami SPA i Wellness, uczymy marketingu produktów i urządzeń kosmetycznych, promocji usług kosmetycznych, zasad komunikowania się z klientami firmy, budowania i wdrażania programów lojalnościowych.