Techniki informatyczne z elementami programowania dla nauczycieli

Czas trwania studiów: 2 semestry /180 godzin/

Zajęcia odbywają się w systemie niestacjonarnym w formie sobotnio – niedzielnych zjazdów  (co 2 , 3 tygodnie)

Studia  adresowane są do:

-  absolwentów studiów I i II stopnia ze szczególnym uwzględnieniem nauczycieli szkół średnich

Cel studiów

Głównym celem studiów jest przekazanie uczestnikom poszerzonej, aktualnej wiedzy z zakresu nowoczesnych technik informacyjnych, programowania i bezpieczeństwa systemów informatycznych. Treści programowe przygotowano z uwzględnieniem potrzeb dydaktyki szkoły średniej.

Program studiów

Studia obejmują wiedzę z zakresu systemów operacyjnych, sieci komputerowych, baz danych, programowania i bezpieczeństwa systemów informatycznych ze szczególnym uwzględnieniem  technik doskonalących i podnoszących kompetencje nauczycieli w zakresie komputerowego wspomagania w edukacji. Zdobyta wiedza i umiejętności, szczególnie w zakresie pozyskiwania informacji oraz komputerowego wspomagania prezentacji, może być wykorzystywana w całym procesie dydaktycznym, bez ograniczania się do przedmiotów ściśle związanych z informatyką.

Zajęcia prowadzone będą przez nauczycieli akademickich oraz  nauczycieli – praktyków z wieloletnim doświadczeniem zawodowym.

Zajęcia realizowane będą w formie wykładów, ćwiczeń oraz zajęć seminaryjnych i warsztatowych

Uzyskane wykształcenie pozwoli absolwentom na znaczne podniesienie kwalifikacji zawodowych  poprzez pogłębienie wiedzy oraz poszerzenie  umiejętności w zakresie  wykorzystania nowoczesnych technik informatycznych w realizacji procesu dydaktycznego.

Techniki prezentacji

Wstęp do systemów operacyjnych

Pozyskiwanie informacji ze źródeł elektronicznych i bazy danych

Programowanie I