kierunek

Kosmetologia

Studia magisterskie

czego możesz

się spodziewać?

Zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu kosmetyki oraz pielęgnacji zdrowia i urody jest w Polsce coraz większe. Rynek kosmetyczny jest jednym z bardziej dynamicznie rozwijających się w Polsce i na świecie. Jest coraz większe zapotrzebowanie na profesjonalne usługi kosmetyczne, często skomplikowane zabiegi. Odpowiedzią na to zapotrzebowanie jest wzrastająca liczba gabinetów kosmetycznych, salonów odnowy biologicznej i centrów medycyny estetycznej.

Zabiegi wykonywane w dzisiejszych czasach odznaczają się dużo większym stopniem trudności niż dawniej. Oprócz popularnych zabiegów w ofercie większości gabinetów znajdują się specjalistyczne zabiegi, wymagającej fachowej wiedzy poświadczonej dyplomami i umiejętności doskonale przygotowanego, kompetentnego kosmetologa. Aby znaleźć się wśród elity na rynku usług kosmetycznych, konieczne jest zdobycie dobrego wykształcenia sukcesywnie uzupełnianego poprzez kursy i szkolenia. Fachowcy dbający o urodę i zdrowie innych, muszą mieć obecnie gruntowną wiedzę medyczną z zakresu anatomii, fizjologii, biologii, dermatologii oraz chorób cywilizacyjnych. Taką wiedzę mogą zagwarantować jedynie studia na kierunku kosmetologia w Uczelni Dietla.

DODATKOWE INFORMACJE​

DLA STUDENTA​
Pracownie kosmetologii

Zajęcia dydaktyczne odbywają się w siedzibie Uczelni przy ul. Legnicka 5​ w Krakowie. Aule wykładowe oraz seminaryjne są wyposażone w nowoczesne pomoce edukacyjne: projektory multimedialne z komputerem, rzutniki, telewizory plazmowe, nagłośnienie.

Pracownie kosmetologiczne zostały przygotowane w taki sposób, aby studenci mogli pracować w realnych warunkach, w jakich rozpoczną pracę po ukończeniu studiów – nasze pracownie to profesjonalne salony kosmetyczne zaaranżowane i wyposażone w meble, sprzęty i aparaturę dla salonów kosmetycznych.
Sale komputerowe zostały wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt z dostępem do Internetu oraz profesjonalne oprogramowanie komputerowe.

Specjalności

Nowoczesna kosmetologia w medycynie estetycznej

Rozwój medycyny estetycznej stwarza nowe możliwości, a jednocześnie wyzwania dla kosmetologii. Specjalność: Nowoczesna kosmetologia w medycynie estetycznej wychodzi naprzeciw tym potrzebom. Zapewniamy studentom zdobycie wiedzy oraz umiejętności praktycznych w zakresie profesjonalnego doboru i wykonywania zabiegów kosmetycznych z zastosowaniem nowoczesnego sprzętu oraz najnowszych metod modelowania sylwetki i regeneracji skóry. Uwzględniamy rozwijające się dynamicznie metody pielęgnacji skóry zmienionej chorobowo oraz zabiegi anty-aging.

Efekty kształcenia obejmują m.in. wiedzę i umiejętności niezbędne do wykonywania zabiegów z zakresu redukcji zmarszczek, blizn, rozstępów i cellulitu, biostymulacji i regeneracji skóry, w tym skóry problematycznej, wykorzystania kosmeceutyków, a także wykonywania makijażu medycznego i permanentnego. Studenci poznają zarówno niezbędne w późniejszej pracy podstawy teoretyczne, ale przede wszystkim nabędą umiejętności praktyczne z zakresu nowoczesnych zabiegów stosowanych w kosmetologii i medycynie estetycznej, m.in. takich jak terapia fotodynamiczna, lasery, IPL, kriolipoliza, ultradźwięki, karboksyterapia, mezoterapia bezigłowa, mezoterapia mikroigłowa (dermapen, roller), mezoterapia igłowa, tlenoterapia, peelingi, mikrodermabrazja diamentowa i oxybrazja, peeling kawitacyjny oraz radiofrekwencja.

Dzięki holistycznemu, a więc kompleksowemu rozumieniu nowoczesnej kosmetologii nasz program kształcenia obejmuje również zagadnienia dietetyki w kosmetologii oraz oczyszczania organizmu z toksyn, detoksykantów, nutrikosmetyków, a także masażu specjalistycznego.

KOSMETOLOGIA MEDYCZNA Z ELEMENTAMI PODOLOGII

Specjalność dedykowana dla osób pragnących zajmować się kosmetologią w aspekcie medycznym, przy współpracy z lekarzem medycyny, jak również kosmetologią estetyczną przygotowującą do samodzielnego wykonywania zabiegów kosmetologii estetycznej stosowanych w utrzymaniu estetycznego wyglądu twarzy i ciała. Absolwent zdobędzie wiedzę i umiejętności z zakresu nowoczesnych zabiegów kosmetycznych i terapeutycznych w pielęgnacji twarzy i ciała. Specjalność jest również dedykowana osobom, które w profesjonalny sposób chcą się zająć kosmetologią i pielęgnacją nóg, jak również zabiegami ukierunkowanymi na przeciwdziałanie powstawaniu zmian chorobowych w obrębie stóp, przeprowadzaniem kuracji w przypadku już istniejących dolegliwości.

Kosmetologia w Dietlu

Studia na kierunku kosmetologia w Uczelni Dietla to:

– Nowe pracownie kosmetologiczne, doskonale wyposażone w światowej klasy aparaturę i profesjonalne kosmetyki najwyższej jakości.

– Specjalności ukierunkowane na dynamicznie rozwijający się rynek kosmetologiczny, dostosowane do aktualnej sytuacji na rynku pracy. Dzięki temu nasi Absolwenci szybko i bez trudu znajdują dobrą pracę.

– Praktyczny charakter studiów – pracownie kosmetologiczne już od pierwszego semestru w programie studiów.

– Możliwość zdobywania doświadczenia zawodowego już w czasie studiów – Uczelnia otwiera specjalnie dla swoich studentów gabinet kosmetyczny.

– Współpraca z najlepszymi firmami na rynku.

– Praktyki zawodowe w najlepszych ośrodkach – krajowych i zagranicznych.

– Wsparcie merytoryczne i praktyczne najlepszych specjalistów z zakresu kosmetologii – praktyków działających od lat na rynku usług kosmetologicznych.

  • Szkolenia z zakresu technik negocjacji, savoir vivre, komunikacji interpersonalnej, pracy z klientem dla wszystkich studentów w ramach programu nauczania.
Wybrane przedmioty

Kierunek: Kosmetologia – studia II stopnia

Specjalność- kosmetologia medyczna z elementami podologii

Przedmioty podstawowe:

Przedmioty kierunkowe:

Przedmioty specjalnościowe:

Kierunek: Kosmetologia – studia II stopnia

Specjalność- zarządzanie w usługach kosmetycznych

Przedmioty podstawowe:

Przedmioty kierunkowe:

Przedmioty specjalnościowe:

Kierunek: DIETETYKA – studia I stopnia

Specjalność- sztuka kulinarna

Przedmioty podstawowe:

Przedmioty kierunkowe:

Przedmioty specjalnościowe: