nowoczesna kosmetologia

w medycynie estetycznej

Czas trwania studiów

2 semestry / 240 godzin

• absolwentów szkół wyższych kierunków: kosmetologia, fizjoterapia, pielęgniarstwo, zdrowie publiczne, promocja zdrowia,
  • absolwentów innych kierunków studiów medycznych, paramedycznych, chemicznych i biologicznych
  • absolwentów innych kierunków szkół wyższych I i II stopnia posiadających wykształcenie techniczne kosmetyczne

Głównym celem studiów jest przekazanie uczestnikom studiów obszernej wiedzy z zakresu nowoczesnych zabiegów kosmetologicznych stosowanych w pielęgnacji skóry i profilaktyce anti-aging oraz wykorzystywanych w walce z rozstępami, cellulitem, nadmiarem tkanki tłuszczowej. Atutem studiów jest także wiedza z zakresu aspektów prawnych i podstaw zarządzania w usługach kosmetycznych.

Program studiów

Umożliwi holistyczne podejście do pielęgnacji skóry poprzez wykorzystanie wiedzy z zakresu kosmetologii, dermatologii oraz fizykoterapii.

program studiów

zawiera:
  • Najnowsze metody modelowania sylwetki (kriolipoliza, ultradźwięki, preparaty lipolityczne). Techniki łączone.
  • Alternatywa dla skalpela – Plazma Kosmetyczna w redukcji zmarszczek, blizn oraz obszarów skórnych dotkniętych problemami estetycznymi.
  • Inwazyjne zabiegi wykorzystywane w kosmetologii i medycynie estetycznej (karboksyterapia, mezoterapia bezigłowa, mezoterapia mikroigłowa za pomocą dermapena, mezoterapia mikroigłowa za pomocą rollera, mezoterapia igłowa, tlenoterapia, peelingi, mikrodermabrazja).
  • Biostymulacja i regeneracja skóry (kwas hialuronowy)
  • Metody złuszczanie naskórka (peelingi, ultradźwięki, kwasy owocowe)
  • Techniki makijażu medycznego oraz permanentnego.
  • Medyczne i kosmetyczne aspekty wykorzystania światła: lasery, IPL, terapia fotodynamiczna.
  • Nowoczesne metoda redukcji zmarszczek, blizn, rozstępów i cellulitu – plastrowanie dynamiczne w kosmetologii
  • Wykorzytanie nutrikosmetyków i diety w medycynie estetycznej.
  • Podstawy wykorzystania kosmoceutyków w pielęgnacji skóry.
  • Zasady pielęgnacji skóry „problematycznej”: blizny po trądziku, naczynka, skóra łojotokowa, sucha, wrażliwa.
  • Podstawy kosmetologii przeciwstarzeniowej (anti-aging).
  • Bioinżynieria skóry.
  • Podstawy podologii: techniki zabiegowe i pielęgnacyjne.
  • Psychospołeczne aspekty dermatologii estetycznej i kosmetologii.

• uzyskanie pozytywnych ocen z egzaminu końcowego oraz z poszczególnych zaliczeń przedmiotów

absolwenci

otrzymują:
  • Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych Nowoczesna kosmetologia w medycynie estetycznej

Zajęcia prowadzone są przez nauczycieli akademickich oraz kosmetologów i lekarzy z wieloletnim doświadczeniem zawodowym w formie interdyscyplinarnych wykładów, zajęć praktycznych oraz szkoleń specjalistycznych.Uzyskane wykształcenie pozwoli absolwentom na znaczne podniesienie kwalifikacji zawodowych, pogłębienie wiedzy kosmetologicznej i medycznej oraz zdobycie wyspecjalizowanej wiedzy i umiejętności niezbędnych do obsługi urządzeń wykorzystujących nowoczesne technologie w kosmetologii estetycznej. Absolwenci będą przygotowani do podjęcia współpracy z lekarzem medycyny estetycznej, dermatologiem i fizjoterapeutą.

opinie naszych

studentów